Godkänd besiktningsman för Robust fiber
Nedanstående besiktningsmän är godkända att besiktiga fiberanläggningar enligt Konceptet Robust fiber.
Klicka på Godkänd.nr för att se besiktningsbeviset.
Har ni frågor och funderingar kring listan. Kontakta oss på info@robustfiber.se.

Vill ni gå kurs för att bli Godkänd besiktningsman? .Kolla in på STF Ingenjörsutbildning AB:s hemsida  https://stf.se/robust-fiber/

Godkänd.nrBesiktningsmanFöretagOrtGiltigt till
B1001Abusafat OsamaWSP Sverige ABSTOCKHOLM2018-02-01
B1002Andersson DanielD Konsult Väst ABGÖTEBORG2018-02-01
B1003Andersson MatsWSP Sverige ABMALMÖ2018-02-01
B1004Bellborn PatrikRejlers Sverige ABMALMÖ2018-02-01
B1005Bergström JohanDuctcon ABFALUN2018-02-01
B1006Bermell LarsTekniska Verken Linköping nät ABLINKÖPING2018-02-01
B1007Dahlsberg JerryÅF Technology ABDEGERFORS / ÖREBRO2018-02-01
B1008Eriksson JoakimWSP Sverige ABVÄSTERÅS2018-02-01
B1009Eriksson JohnICT Education ABHUDIKSVALL2018-02-01
B1010Eriksson JohnnyRelacom ABVÄNERSBORG2018-02-01
B1011Fahlberg GustavWSP Sverige ABSTOCKHOLM2018-02-01
B1012Johnsson-Bergenlöv TonyCUJABÖSTHAMMAR2018-02-01
B1013Kronnäs TorbjörnTK Konsult ABLINKÖPING2018-02-01
B1014Lennartsson Per-OveTekniska Verken Linköping nät ABLINKÖPING2018-02-01
B1015Melchert RalfRejlers Sverige ABKARLSTAD2018-02-01
B1016Nouralvara KiaBotkyrka stadsnät ABBOTKYRKA/STOCKHOLM2018-02-01
B1017Robertsson JohannesWSP Sverige ABSTOCKHOLM2018-02-01
B1018Rönngren JonasEna Foki ABENKÖPING2018-02-01
B1019Söderström RonnyEna Foki ABENKÖPING2018-02-01
B1020Öhrman MadeleneWSP Sverige ABSTOCKHOLM2018-02-01
B1021Björkman LarsEkot konsult ABSTOCKHOLM2018-02-01
B1022Persson JimmyStadsnätsföreningenSTOCKHOLM2018-02-01
B1023Andersson PärEIVOR Consulting ABKODE2018-03-08
B1024Benedix-Blom JockeICT Consulting ABVÄSTERÅS2018-03-08
B1025Blom AndersICT Consulting ABVÄSTERÅS2018-03-08
B1026Buss AndersFAB SthlmSTOCKHOLM2018-03-08
B1027Hamra EdwardNeedefy ABJÄRFÄLLA2018-02-01
B1028Fransson Anna-KarinAKMF Konsult ABBOLLNÄS2018-03-08
B1029Isaksson ReinholdR Isaksson Teknik ABUMEÅ2018-03-08
B1030Karling MatsTorpheimer i Linköping ABLINKÖPING2018-03-08
B1031Kinell JoakimKarlstad el & stadsnät ABKARLSTAD2018-03-08
B1032Kristoffersson TommyR Isaksson Teknik ABUMEÅ2018-03-08
B1033Larsson BoIFTAC ABHUDIKSVALL2018-03-08
B1034Larsson MatsKarlstad el & stadsnät ABKARLSTAD2018-03-08
B1035Lempart SimonÅF Technology ABKARLSTAD2018-03-08
B1036Lindgren MikaelUmeå EnergiUMEÅ2018-03-08
B1037Nilsson JörgenKarlstad el & stadsnät ABKARLSTAD2018-03-08
B1038Olofsson JanJan Olofsson Consulting ABUMEÅ2018-03-08
B1039Olofsson StenBTEA (Bergs Tingslags Elektriska)ÖSTERSUND2018-03-08
B1040Relander HeikkiRelander Consulting ABSTOCKHOLM2018-03-08
B1041Strand OlaÅF Technology ABHALMSTAD2018-03-08
B1042Tezcanli AnnaMaintrac ABSTOCKHOLM2018-03-08
B1043Thorén ChristianÅF Technology ABKARLSTAD2018-03-08
B1044Wallentin MagnusRala Infratech ABSKÄNNINGE2018-03-08
B1045Wehkajärvi RaimoKarlstad el & stadsnät ABKARLSTAD2018-03-08
B1046Augustsson ChristofferNetDesign CapeWax ABUDDEVALLA2018-04-19
B1047Birgersson TomasVänerEnergi ABMARIESTAD2018-04-19
B1048Bladh ChristerEltel Networks Infranet ABFALUN2018-04-19
B1049Borgman MartinWSP Sverige ABSTOCKHOLM2018-04-19
B1050Ejered DanielKadenz ABUPPSALA2018-04-19
B1051Andersson Hans-ErikAspånäsets Gräv ABKROKOM2018-04-19
B1052Ferm PeterTekniska Verken Linköping Nät ABLINKÖPING2018-04-19
B1053Angelovski MaxKadenz ABSTOCKHOLM2018-04-19
B1054Gunnarsson MagnusNorrtälje Energi ABNORRTÄLJE2018-04-19
B1055Hermansson DanWSP Sverige ABSTOCKHOLM2018-04-19
B1056Hjalmarsson DagBerglunds Markarbeten HBÖSTERSUND2018-04-19
B1057Jansson BoNorrtälje Energi ABNORRTÄLJE2018-04-19
B1058Johansson DanielNetDesign CapeWax ABUDDEVALLA2018-04-19
B1059Johansson MartinNetDesign CapeWax ABUDDEVALLA2018-04-19
B1060Landell MagnusMagland Consulting ABSTOCKHOLM2018-04-19
B1061Ljung JesperNetwork Advisor Sweden ABHALMSTAD2018-04-19
B1062Markström MarcusMostcom Scandinavia ABÅKERSBERGA2018-04-19
B1063Nygård Skalman KarinIFTAC ABHUDIKSVALL2018-04-19
B1064Sandberg BennyVänerEnergi ABMARIESTAD2018-04-19
B1065Sandgren BjörnTG Fibernet Sverige ABNORRKÖPING2018-04-19
B1066Boman ÅsaBredbandsforumSTOCKHOLM2018-04-27
B1067Collstrand AndersCOWI ABGÖTEBORG2018-04-27
B1068Eriksson ElinSWECO Energuide ABKARLSTAD2018-04-27
B1069Granlund MikaelWe Consulting ABKARLSTAD2018-04-27
B1070Håfström AndreasWe Consulting ABKARLSTAD2018-04-27
B1071Häger BengtReijles Ingenjörer ABSUNDSVALL2018-04-27
B1072Ignell JonasInfrakonsult Syd ABRONNEBY2018-04-27
B1073Karlsson BertInfrakonsult Syd ABRONNEBY2018-04-27
B1074Karlsson KjellIP-Only Telecommunication Networks ABUPPSALA2018-04-27
B1075Ohlsson GöranTelge Nät ABSÖDERTÄLJE2018-04-27
B1076Olsson CarinIP-Only Telecommunication Networks ABUPPSALA2018-04-27
B1077Palm JonnyBygg-Palm i Vetlanda ABVETLANDA2018-04-27
B1078Sandgren PatrikPost & TelestyrelsenSTOCKHOLM2018-04-27
B1079Selander MicaelSvensk fastighet & Entrepenad ABSTOCKHOLM2018-04-27
B1080Sjödin AndersR Isaksson Teknik ABUMEÅ2018-04-27
B1081Skoglund ChristerSwedavia ABLANDVETTER2018-04-27
B1082Skogsman PärRelacom ABKARLSTAD2018-04-27
B1083Sund StefanRelacom ABESKILSTUNA2018-04-27
B1084Wernerson NiclasWe Consulting ABNORRKÖPING2018-04-27
B1085Ahlenblom ChristaPost & TelestyrelsenSTOCKHOLM2018-04-27
B1086Andén UlfFibex Consult ABSALTSJÖ-BOO2018-05-18
B1087Bladh MarkusAB Borlänge EnergiBORLÄNGE2018-05-18
B1088Hedberg LarsEko T Konsult ABSTOCKHOLM2018-05-18
B1089Hedström JonasFMLOG Op Ledtekbat GE MittSTOCKHOLM2018-05-18
B1090Hjortsten StefanÅF Technology ABSTOCKHOLM2018-05-18
B1091Jakobsson BerntGotland Energi ABGOTLAND2018-05-18
B1092Jakobsson LarsGotland Energi ABGOTLAND2018-05-18
B1093Karlsson ThomasAB Borlänge EnergiBORLÄNGE2018-05-18
B1094Sevestedt ChristofferAffärsverken Elnät i Karlskrona ABKARLSKRONA2018-05-18
B1095Sievert JanGeneric Systems Sweden ABSTOCKHOLM2018-05-18
B1096Sjöstedt ChristerVimmerby Energi & Miljö ABVIMMERBY2018-05-18
B1097Sundin KristerHexatronic Cable & Interconnect ABHUDIKSVALL2018-05-18
B1098Sundström AndreasNetwork Advisor ABHELSINGBORG2018-05-18
B1099Ullströn JohanAffärsverken ABKARLSKRONA2018-05-18
B1100Wersén StellanÅF Technology ABSTOCKHOLM2018-05-18
B1101Wikström PärVasanet ABFÄRNÄS2018-05-18
B1102Wingqvist PatrikWingqvist Technical Solutions ABMUNKEDAL2018-05-18
B1103Wängermark AndersAB Borlänge Energi ABBORLÄNGE2018-05-18
B1104Ågren StefanÅF Technology ABSTOCKHOLM2018-05-18
B1105Andersson ErikLjungby Energinät AB
LJUNGBY2018-06-01
B1106Andersson JonnyTELARCO ABKRISTIANSTAD2018-06-01
B1107Cederholm AntonTELARCO ABKRISTIANSTAD2018-06-01
B1108Fridh JohannesTELARCO ABKRISTIANSTAD2018-06-01
B1109Glimhall JohanC4 Elnät ABKRISTIANSTAD2018-06-01
B1110Johansson GustafÅF Technology AB MALMÖ2018-06-01
B1111Andersson JensTELARCO ABKRISTIANSTAD2018-06-01
B1112Larsson JanC4 Elnät ABKRISTIANSTAD2018-06-01
B1113Nilsson MarcusCattegatt Consult AB
HALMSTAD2018-06-01
B1114Ohlsson KarinTrelleborgs Bredbands AB
TRELLEBORG2018-06-01
B1115Palm MattiasTELARCO ABKRISTIANSTAD2018-06-01
B1116Pernum Linus
Fiber Network Consulting ABMALMÖ2018-06-01
B1117Persson OveLjungby Energinät ABLJUNGBY2018-06-01
B1118Reimers DavidHässleholms KommunHÄSSLEHOLM2018-06-01
B1119Rosenberg FredrikFNC ABMALMÖ2018-06-01
B1120Sandstedt NiklasLjungby Energinät ABLJUNGBY2018-06-01
B1121Siresi SirvanVellinge Stadsnät ABVELLINGE2018-06-01
B1122Thiesen JimiKungsbacka kommunKUNGSBACKA2018-06-01
B1123Velin DanielStaffanstorps Fibernät ABSTAFFANSTORP2018-06-01
B1124Åklundh FredrikC4 Elnät ABKRISTIANSTAD2018-06-01
B1125Rawet MartinSTF Ingenjörsutbildning ABSTOCKHOLM2018-02-02
B1126Gistvik StefanSG Optics ABHUDIKSVALL2018-02-02
B1127Fransson AlexanderSorsele kommunSORSELE2018-06-22
B1128Granberg SvanteStorumans kommunSTORUMAN2018-06-22
B1129Holmgren GlennBjurholms kommunBJURHOLM2018-06-22
B1130Karlsson EvaLycksele kommunLYCKSELE2018-06-22
B1131Larsson ÅkeLycksele kommunLYCKSELE2018-06-22
B1132Ljungholm PeterSkellefteå Kraft Fibernät ABSKELLEFTEÅ2018-06-22
B1133Mikaelsson Per-ÅkeDorotea kommun Miljö- & byggnadsavdelningenDOROTEA2018-06-22
B1134Nilsson KennethVindelbostäder ABVINDELN2018-06-22
B1135Nilsson RuneMalå kommunMALÅ2018-06-22
B1136Norberg ChristerStorumans kommunSTORUMAN2018-06-22
B1137Nygren Karl-AxelNorsjö kommun Tekniska förvaltningenNORSJÖ2018-06-22
B1138Oskarsson TommyNordmalings kommunNORDMALING2018-06-22
B1139Pennling AronStorumans kommunSTORUMAN2018-06-22
B1140Pettersson ArneÅsele kommunÅSELE2018-06-22
B1141Sjöström MikaelVilhelmina kommunVILHELMINA2018-06-22
B1142Agneus Inga-MarieÅF Technology AB
SOLNA2018-09-20
B1143Björk AlexanderAlingsås Energi Nät ABALINGSÅS2018-09-20
B1144Flodman FredrikAlingsås Energi Nät ABALINGSÅS2018-09-20
B1145Hellman LarsPlandok Fiber Sverige ABSTOCKHOLM2018-09-20
B1146Lind JonasNorth Projects Göteborg ABHISSINGS BACKA / GÖTEBORG2018-09-20
B1147Svärd PeterAlingsås Energi Nät ABALINGSÅS2018-09-20
B1148NilssonChristianGamelby Mark och Bygg AB2018-09-20