Godkänd besiktningsman för Robust fiber
Nedanstående besiktningsmän är godkända att besiktiga fiberanläggningar enligt Konceptet Robust fiber.
Klicka på Godkänd.nr för att se besiktningsbeviset.
Har ni frågor och funderingar kring listan. Kontakta oss på info@robustfiber.se.

Vill ni gå kurs för att bli Godkänd besiktningsman? .Kolla in på STF Ingenjörsutbildning AB:s hemsida  https://stf.se/robust-fiber/

Godkänd.nrBesiktningsmanFöretagOrtGiltigt till
B1001
Abusafat OsamaWSP Sverige ABSTOCKHOLM2019-04-01
B1002Andersson DanielD Konsult Väst ABGÖTEBORG2019-04-01
B1003Andersson MatsWSP Sverige ABMALMÖ2019-04-01
B1004Bellborn PatrikRejlers Sverige ABMALMÖ2019-04-01
B1005Bergström JohanDuctcon ABFALUN2023-06-01
B1006Bermell LarsTekniska Verken Linköping nät ABLINKÖPING2019-04-01
B1007Dahlsberg JerryÅF Technology ABDEGERFORS / ÖREBRO2019-04-01
B1008Eriksson JoakimWSP Sverige ABVÄSTERÅS2019-04-01
B1009Eriksson JohnICT Education ABHUDIKSVALL2023-06-01
B1010Eriksson JohnnyRelacom ABVÄNERSBORG2019-04-01
B1011Fahlberg GustavWSP Sverige ABSTOCKHOLM2019-04-01
B1012Johnsson-Bergenlöv TonyCUJABÖSTHAMMAR2019-04-01
B1013Kronnäs TorbjörnTK Konsult ABLINKÖPING2019-04-01
B1014Lennartsson Per-OveTekniska Verken Linköping nät ABLINKÖPING2023-06-01
B1015Melchert RalfRejlers Sverige ABKARLSTAD2019-04-01
B1016Nouralvara KiaBotkyrka stadsnät ABBOTKYRKA/STOCKHOLM2024-02-04
B1017Robertsson JohannesBrighthouse ABSTOCKHOLM2019-04-01
B1018Rönngren JonasEna Foki ABENKÖPING2019-04-01
B1019Söderström RonnyEna Foki ABENKÖPING2019-04-01
B1020Öhrman MadeleneWSP Sverige ABSTOCKHOLM2019-04-01
B1021Björkman LarsEkot konsult ABSTOCKHOLM2019-04-01
B1022Persson JimmyStadsnätsföreningenSTOCKHOLM2019-04-01
B1023Andersson PärEIVOR Consulting ABKODE2023-11-05
B1024Benedix-Blom JockeICT Consulting ABVÄSTERÅS2024-03-19
B1025Blom AndersICT Consulting ABVÄSTERÅS2024-03-19
B1026Buss AndersFAB SthlmSTOCKHOLM2023-11-05
B1027Hamra EdwardNeedefy ABJÄRFÄLLA2019-04-01
B1028Fransson Anna-KarinAKMF Konsult ABBOLLNÄS2019-04-01
B1029Isaksson ReinholdR Isaksson Teknik ABUMEÅ2019-04-01
B1030Karling MatsMontico HR Partner ABLINKÖPING2024-03-15
B1031Kinell JoakimKarlstad el & stadsnät ABKARLSTAD2019-04-01
B1032Kristoffersson TommyR Isaksson Teknik ABUMEÅ2024-03-19
B1033Larsson BoIFTAC ABHUDIKSVALL2019-04-01
B1034Larsson MatsKarlstad el & stadsnät ABKARLSTAD2019-04-01
B1035Lempart SimonÅF Technology ABKARLSTAD2019-04-01
B1036Lindgren MikaelUmeå EnergiUMEÅ2019-04-01
B1037Nilsson JörgenKarlstad el & stadsnät ABKARLSTAD2019-04-01
B1038Olofsson JanJan Olofsson Consulting ABUMEÅ2019-04-01
B1039Olofsson StenBTEA (Bergs Tingslags Elektriska)ÖSTERSUND2019-04-01
B1040Relander HeikkiRelander Consulting ABSTOCKHOLM2024-02-01
B1041Strand OlaÅF Technology ABHALMSTAD2023-12-04
B1042Tezcanli AnnaMaintrac ABSTOCKHOLM2019-04-01
B1043Thorén ChristianÅF Technology ABKARLSTAD2019-04-01
B1044Wallentin MagnusRala Infratech ABSKÄNNINGE2024-01-16
B1045Wehkajärvi RaimoKarlstad el & stadsnät ABKARLSTAD2019-04-01
B1046Augustsson ChristofferNetDesign CapeWax ABUDDEVALLA2023-06-01
B1047Birgersson TomasVänerEnergi ABMARIESTAD2023-12-31
B1048Bladh ChristerEltel Networks Infranet ABFALUN2019-04-01
B1049Borgman MartinWSP Sverige ABSTOCKHOLM2019-04-01
B1050Ejered DanielKadenz ABUPPSALA2019-04-01
B1051Andersson Hans-ErikAspånäsets Gräv ABKROKOM2019-04-01
B1052Ferm PeterTekniska Verken Linköping Nät ABLINKÖPING2023-06-01
B1053Angelovski MaxKadenz ABSTOCKHOLM2019-04-01
B1054Gunnarsson MagnusNorrtälje Energi ABNORRTÄLJE2019-04-01
B1055Hermansson DanWSP Sverige ABSTOCKHOLM2019-04-01
B1056Hjalmarsson DagBerglunds Markarbeten HBÖSTERSUND2019-04-01
B1057Jansson BoNorrtälje Energi ABNORRTÄLJE2019-04-01
B1058Johansson DanielNetDesign CapeWax ABUDDEVALLA2023-06-01
B1059Johansson MartinNetDesign CapeWax ABUDDEVALLA2023-06-01
B1060Landell MagnusMagland Consulting ABSTOCKHOLM2019-04-01
B1061Ljung JesperNetwork Advisor Sweden ABHALMSTAD2024-02-01
B1062Markström MarcusMostcom Scandinavia ABÅKERSBERGA2019-04-01
B1063Nygård Skalman KarinIFTAC ABHUDIKSVALL2023-06-01
B1064Sandberg BennyVänerEnergi ABMARIESTAD2023-12-31
B1065Sandgren BjörnTG Fibernet Sverige ABNORRKÖPING2023-10-29
B1066Boman ÅsaBredbandsforumSTOCKHOLM2019-04-01
B1067Collstrand AndersCOWI ABGÖTEBORG2023-06-01
B1068Eriksson ElinSWECO Energuide ABKARLSTAD2023-10-24
B1069Granlund MikaelWe Consulting ABKARLSTAD2023-06-01
B1070Håfström AndreasWe Consulting ABKARLSTAD2023-06-01
B1071Häger BengtReijles Ingenjörer ABSUNDSVALL2019-04-01
B1072Ignell JonasInfrakonsult Syd ABRONNEBY2019-04-01
B1073Karlsson BertRejlers Sverige ABKARLSKRONA2019-04-01
B1074Karlsson KjellIP-Only Telecommunication Networks ABUPPSALA2019-04-01
B1075Ohlsson GöranTelge Nät ABSÖDERTÄLJE2019-04-01
B1076Olsson CarinIP-Only Telecommunication Networks ABUPPSALA2019-04-01
B1077Palm JonnyBygg-Palm i Vetlanda ABVETLANDA2019-04-01
B1078Sandgren PatrikPost & TelestyrelsenSTOCKHOLM2019-04-01
B1079Selander MicaelSvensk fastighet & Entrepenad ABSTOCKHOLM2019-04-01
B1080Sjödin AndersR Isaksson Teknik ABUMEÅ2024-03-19
B1081Skoglund ChristerSwedavia ABLANDVETTER2019-04-01
B1082Skogsman PärRelacom ABKARLSTAD2019-04-01
B1083Sund StefanRelacom ABESKILSTUNA2019-04-01
B1084Wernerson NiclasWe Consulting ABNORRKÖPING2019-04-01
B1085Ahlenblom ChristaPost & TelestyrelsenSTOCKHOLM2019-04-01
B1086Andén UlfFibex Consult ABSALTSJÖ-BOO2023-09-19
B1087Bladh MarkusAB Borlänge EnergiBORLÄNGE2019-04-01
B1088Hedberg LarsEko T Konsult ABSTOCKHOLM2019-04-01
B1089Hedström JonasFMLOG Op Ledtekbat GE MittSTOCKHOLM2019-04-01
B1090Hjortsten StefanÅF Technology ABSTOCKHOLM2019-04-01
B1091Jakobsson BerntGotland Energi ABGOTLAND2019-04-01
B1092Jakobsson LarsGotland Energi ABGOTLAND2019-04-01
B1093Karlsson ThomasAB Borlänge EnergiBORLÄNGE2019-04-01
B1094Sevestedt ChristofferAffärsverken Elnät i Karlskrona ABKARLSKRONA2019-04-01
B1095Sievert JanGeneric Systems Sweden ABSTOCKHOLM2019-04-01
B1096Sjöstedt ChristerVimmerby Energi & Miljö ABVIMMERBY2019-04-01
B1097Sundin KristerHexatronic Cable & Interconnect ABHUDIKSVALL2023-10-29
B1098Sundström AndreasNetwork Advisor ABHELSINGBORG2019-04-01
B1099Ullströn JohanAffärsverken ABKARLSKRONA2023-10-29
B1100Wersén StellanÅF Technology ABSTOCKHOLM2019-04-01
B1101Wikström PärVasanet ABFÄRNÄS2019-04-01
B1102Wingqvist PatrikWingqvist Technical Solutions ABMUNKEDAL2023-06-01
B1103Wängermark AndersAB Borlänge Energi ABBORLÄNGE2019-04-01
B1104Ågren StefanÅF Technology ABSTOCKHOLM2019-12-31
B1105Andersson ErikLjungby Energinät AB
LJUNGBY2019-04-01
B1106Andersson JonnyTELARCO ABKRISTIANSTAD2019-04-01
B1107Cederholm AntonTELARCO ABKRISTIANSTAD2023-06-01
B1108Fridh JohannesTELARCO ABKRISTIANSTAD2019-04-01
B1109Glimhall JohanC4 Elnät ABKRISTIANSTAD2019-04-01
B1110Johansson GustafÅF Technology AB MALMÖ2019-04-01
B1111Andersson JensTELARCO ABKRISTIANSTAD2023-07-06
B1112Larsson JanC4 Elnät ABKRISTIANSTAD2023-09-19
B1113Nilsson MarcusCattegatt Consult AB
HALMSTAD2019-04-01
B1114Ohlsson KarinTrelleborgs Bredbands AB
TRELLEBORG2019-04-01
B1115Palm MattiasTELARCO ABKRISTIANSTAD2023-06-01
B1116Pernum Linus
Fiber Network Consulting ABMALMÖ2019-04-01
B1117Persson OveLjungby Energinät ABLJUNGBY2019-04-01
B1118Reimers DavidHässleholms KommunHÄSSLEHOLM2019-04-01
B1119Rosenberg FredrikFNC ABMALMÖ2019-04-01
B1120Sandstedt NiklasLjungby Energinät ABLJUNGBY2019-04-01
B1121Siresi SirvanVellinge Stadsnät ABVELLINGE2019-04-01
B1122Thiesen JimiKungsbacka kommunKUNGSBACKA2023-08-01
B1123Velin DanielStaffanstorps Fibernät ABSTAFFANSTORP2019-04-01
B1124Åklundh FredrikC4 Elnät ABKRISTIANSTAD2023-06-01
B1125Rawet MartinSTF Ingenjörsutbildning ABSTOCKHOLM2023-12-31
B1126Gistvik StefanSG Optics ABHUDIKSVALL2019-04-01
B1127Fransson AlexanderSorsele kommunSORSELE2019-04-01
B1128Granberg SvanteStorumans kommunSTORUMAN2019-04-01
B1129Holmgren GlennBjurholms kommunBJURHOLM2019-04-01
B1130Karlsson EvaLycksele kommunLYCKSELE2019-04-01
B1131Larsson ÅkeLycksele kommunLYCKSELE2019-04-01
B1132Ljungholm PeterSkellefteå Kraft Fibernät ABSKELLEFTEÅ2019-04-01
B1133Mikaelsson Per-ÅkeDorotea kommun Miljö- & byggnadsavdelningenDOROTEA2019-04-01
B1134Nilsson KennethVindelbostäder ABVINDELN2019-04-01
B1135Nilsson RuneMalå kommunMALÅ2023-09-19
B1136Norberg ChristerStorumans kommunSTORUMAN2019-04-01
B1137Nygren Karl-AxelNorsjö kommun Tekniska förvaltningenNORSJÖ2019-04-01
B1138Oskarsson TommyNordmalings kommunNORDMALING2019-04-01
B1139Pennling AronStorumans kommunSTORUMAN2019-04-01
B1140Pettersson ArneÅsele kommunÅSELE2019-04-01
B1141Sjöström MikaelVilhelmina kommunVILHELMINA2019-04-01
B1142Agneus Inga-MarieÅF Technology AB
SOLNA2019-04-01
B1143Björk AlexanderAlingsås Energi Nät ABALINGSÅS2019-04-01
B1144Flodman FredrikAlingsås Energi Nät ABALINGSÅS2019-04-01
B1145Hellman LarsPlandok Fiber Sverige ABSTOCKHOLM2019-04-01
B1146Lind JonasNorth Projects Göteborg ABHISSINGS BACKA / GÖTEBORG2019-04-01
B1147Svärd PeterAlingsås Energi Nät ABALINGSÅS2019-04-01
B1148Nilsson ChristianGamelby Mark och Bygg ABGAMELBY2019-04-01
B1149Aronsson Fredrik
Värnamo Energi AB
VÄRNAMO2019-04-01
B1150Backlund Magnus
JE Byggkonsult ABÖSTERSUND
2019-04-01
B1151Bengtsson LeifRejlers Sverige ABBORLÄNGE2019-04-01
B1152Claesson JohanFiberconsultingSTOCKHOLM2019-04-01
B1153Elofsson TorstenRejlers Sverige ABÖSTERSUND2019-04-01
B1154Fröling PerSvenska StadsnätsföreningenSTOCKHOLM2019-04-01
B1155Holmqvist JanMålatrorp teknikkonsult ABMARIEFRED2019-04-01
B1156Köhn MikaelSkynet Service ABHÄRNÖSAND2019-04-01
B1157Larsson AndreasRejlers Sverige ABSUNDSVALL2019-04-01
B1158Mikaelsson ChristofferInframix ABSUNDSVALL2019-04-01
B1159Paulsson AndreasVilhelmina kommunVILHELMINA2019-04-01
B1160Säbom OlofPMBP- Projektledning ABTÄBY2024-02-04
B1161Söderlind JohannesVärnamo Energi ABVÄRNAMO2019-04-01
B1162Tiger Jonasitn IT NorrbottenBODEN2023-10-24
B1163Wickström FredrikEltel Networks Infranet ABKRISTIANSTAD2019-04-01
B1164Borgström TorbjörnSollefteå kommun
JUNSELE
2024-02-01
B1165Carlsson JonasProject & Consulting Årjäng AB
ÅRJÄNG
2019-04-01
B1166Carlsson Stefan Svensk Växeltjänst AB
TIBRO
2019-04-01
B1167Eberoth Rickard ÅF AB
STOCKHOLM
2019-04-01
B1168Gashi GramshCreative Networks X
VÄSTERÅS
2019-04-01
B1169Hedlund AntonFriside AB
STOCKHOLM
2019-04-01
B1170Hjortsten Peter ÅF AB
STOCKHOLM
2019-04-01
B1171Holmberg TommyÅF AB
STOCKHOLM
2019-04-01
B1172Johansson BirgittaKommunalförbundet ITSAM
KISA
2019-04-01
B1173Kindahl JohanKommunalförbundet ITSAM
KISA
2019-04-01
B1174Koski MagnusJamtech AB
LINKÖPING
2024-02-04
B1175Orre NiklasBRS Networks
STOCKHOLM
2019-04-01
B1176Palestro NicolasFriside AB
STOCKHOLM
2019-04-01
B1177Sommardag BennyÅF AB
STOCKHOLM
2019-04-01
B1178Ståhl JanÅF AB
STOCKHOLM
2019-04-01
B1179Westlund PerHedda Consulting ABKRISTINEHAMN
2024-02-01
B1180Alexandersson PeterFibra AB
VÄSTERÅS2023-11-05
B1181Bertilsson UlfRejlers Sverige AB
UMEÅ2023-03-08
B1182Elofsson PeterBjäre Kraft ek förening
BÅSTAD2019-04-01
B1183Engström AndersRejlers Sverige AB
LULEÅ2019-04-01
B1184Gonzalez Saavedra DanielKadenz Consulting AB
STOCKHOLM2019-04-01
B1185Gonzalez WalterKadenz Consulting AB
STOCKHOLM2019-04-01
B1186Keblin PeterKeblin Consulting AB
GÖTEBORG2023-12-04
B1187Lamtai MostaphaNDN Nätdesign
STOCKHOLM2019-04-01
B1188Lie StefanVoxcom fiber
VÄSTERÅS2023-03-08
B1189Lindström FredrikNetchoice Sverige AB
STOCKHOLM2024-03-22
B1190Nilsson EricNDN Nätdesign
STOCKHOLM2019-04-01
B1191Nilsson PetterElconsult AB
SKELLEFTEÅ2019-04-01
B1192Poggi RobertoBjäre Kraft ek förening
BÅSTAD2019-04-01
B1193Wallin AndersTribera AB
UPPSALA2019-04-01
B1194Wikberg SörenS-kero AB
ARVIDSJAUR2019-04-01
B1195Berg PatrikBergs KraftkonsultÖSTERSUND2019-04-19
B1196Bayuk Rami CusaRami Cusa bayukHÄGERSTEN2019-04-19
B1197Forsling MagnusSeths Antenn & Teleteknik ABMÖLNDAL2023-06-01
B1198Hederhov RobertCorporate Fiber Technologies Sverige ABSTOCKHOLM2019-04-19
B1199Hellberg IngemarNetwork Advisor Sweden ABHALMSTAD2019-04-19
B1200Jonsson JonasFiberteknik i UmeåUMEÅ2019-04-19
B1201Sandberg KerstinMunkfors Stadsnät MUNKFORS2023-04-19
B1202Sepulveda Rodrigosepulveda-consulting.seÄLTA2019-04-19
B1203Sundström RobertNordic Print Service ABTIMRÅ2019-04-19
B1204Bergqvist MathiasWE Consulting ABBORÅS2023-09-19
B1205Flodin FredrikWE Consulting ABBORÅS2023-09-19
B1206Holmberg AndersSvensk Teleledning ABUPPSALA2019-09-19
B1207Lustig StefanSLG FiberkraftLIDKÖPING2023-09-19
B1208Nyström AndersWSP Sverige ABSTOCKHOLM2019-09-19
B1209Sanderberg GöranÅF Technology ABUPPSALA2019-09-19
B1210Wiklund UrbanR Isaksson Teknik ABUMEÅ2023-09-19
B1211Adolfsson MatsCreekroad ABFALUN2019-11-14
B1212Aho AdrianRönnebo Consulting ABSVENLJUNGA2019-11-14
B1213Bring JimmyRejlers Sverige ABGÖTEBORG2023-11-14
B1214Johansson FredrikSweco Energy ABGÖTEBORG2023-11-14
B1215Levin AndersLevin Support ABARVIKA2023-11-14
B1216Lundström ArneLKAB Luossavaara-Kiirunavaara ABKIRUNA2019-11-14
B1217Widgar TomWSP Sverige ABSTOCKHOLM2019-11-14