Svenska Stadsnätsföreningen, Drottninggatan 94, 111 36 STOCKHOLM
08-214 940
info@robustfiber.se

Besiktningsmän för Robust fiber

Robust fiberanläggning

Besiktningsman för Robust fiber
Nedanstående besiktningsmän är godkända eller certifierade att besiktiga fiberanläggningar enligt Konceptet Robust fiber.
Klicka på Godkänd.nr för att se besiktningsmannabeviset.

Från och med september 2022 så ändras rutiner för besiktningsmän. Läs mer här >>

Har ni frågor och funderingar kring listan. Kontakta oss på info@robustfiber.se

B1211GodkändAdolfsson MatsCreekroad ABFALUN2024-11-18
B1212GodkändAho AdrianRönnebo Consulting ABRÖNNEBO2025-03-13
B1002CertifieradAndersson Daniel
D Konsult Väst ABGÖTEBORG2024-11-12
B1253GodkändAndersson PhilipLINKÖPING2024-12-12
B1228CertifieradArdnor JerkerRejlers Sverige ABHALMSTAD2026-03-29
B1246GodkändAwerstedt KennethRejlers Sverige ABNORRKÖPING2024-12-12
B1024GodkändBenedix-Blom JockeICT Consulting ABVÄSTERÅS2024-03-19
B1151GodkändBengtsson LeifTechnogarden Engineering Resources ABFALUN2024-12-09
B1195GodkändBerg PatrikBergs KraftkonsultFRÖSÖN2024-04-26
B1218GodkändBerglie HåkanPHL Nätproduktion ABSTOCKHOLM2024-10-10
B1006GodkändBermell LarsUtsikt Bredband ABLINKÖPING2024-06-03
C22Certifierad Bertilsson UlfRejlers Sverige AB
UMEÅ2027-12-01
B1233GodkändBerzelius HåkanTele2 / Com HemSTOCKHOLM2025-03-13
B1047CertifieradBirgersson TomasVänerEnergi ABMARIESTAD2023-12-31
B1021GodkändBjörkman LarsEkot konsult ABSTOCKHOLM2024-04-04
C29CertifieradBjörkstål ThomasNetwest Sweden ABALINGSÅS2028-04-28
B1025GodkändBlom AndersICT Consulting ABVÄSTERÅS2024-03-19
B1049GodkändBorgman MartinWSP Sverige ABSTOCKHOLM2024-03-28
B1164GodkändBorgström TorbjörnSollefteå kommun
JUNSELE
2024-02-01
C56CertifieradBuss AndersLardo ABSTOCKHOLM2028-11-05
C34CertifieradCederholm AntonTELARCO ABKRISTIANSTAD2028-06-16
B1152GodkändClaesson JohanNorthlab Networks ABSTOCKHOLM 2024-05-23
B1219GodkändEriksson MagnusNetwork Advisor Sweden ABGÖTEBORG2025-08-20
B1220GodkändEriksson OlaFibretti ABÖREBRO2024-04-04
B1243GodkändFrisk Christian
Transtema Network ServicesNORRKÖPING2024-12-12
B1229GodkändHelge AndersFrilansGÖTEBORG2024-05-03
B1071CertifieradHäger BengtRejlers Sverige ABSUNDSVALL2025-01-27
B1247GodkändIdman MagnusRejlers Sverige ABNORRKÖPING2024-12-12
C1CertifieradIsaksson ReinholdR Isaksson Teknik ABUMEÅ2026-09-27
B1172GodkändJohansson BirgittaKommunalförbundet ITSAM
KISA
2024-03-28
B1235GodkändJohansson MagnusFagul Consulting ABGÖTEBORG2024-10-09
B1077GodkändJonny PalmBygg-Palm i Vetlanda ABVETLANDA2024-04-24
B1242GodkändKarlander UlfTidaholms Energi ABTIDAHOLM2024-10-09
B1030GodkändKarling MatsMontico HR Partner ABLINKÖPING2024-03-15
B1186GodkändKeblin PeterKeblin Consulting AB
GÖTEBORG2023-12-04
B1255GodkändKlingstedt ViktorCapass ABMALMÖ2024-12-12
B1174GodkändKoski MagnusMaintrac AB
LINKÖPING
2024-02-04
B1032GodkändKristoffersson TommyR Isaksson Teknik ABUMEÅ2024-03-19
B1240GodkändKrönström SusanneBORÅS2024-10-09
B1231GodkändLagher DanielKringdata ABMORA2024-10-09
B1241GodkändLarsson TomasEuroComTech ABGÖTEBORG2024-10-09
B1249GodkändLeijon MarcusLINKÖPING2024-12-12
B1146GodkändLind JonasNorth Project Göteborg ABHISSINGS BACKA/GÖTEBORG2024-10-10
B1189GodkändLindström FredrikNetchoice Sverige AB
STOCKHOLM2024-03-22
C58CertifieradLjung JesperNetwork Advisor Sweden ABHALMSTAD2029-01-17
B1234GodkändLundberg LarsEltel Networks Infranet ABKARLSTAD2025-03-13
B1207GodkändLustig StefanSLG FiberkraftLIDKÖPING2023-09-19
B1015CertifieradMelchert RalfRejlers Sverige ABKARLSTAD2026-03-11
B1244GodkändNilsson JohanKabelreturSUNDSVALL2024-12-12
B1191GodkändNilsson PetterElconsult ABSKELLEFTEÅ2024-05-17
B1016GodkändNouralvara KiaBotkyrka stadsnät ABBOTKYRKA/STOCKHOLM2024-02-04
C25CertifieradOlovsson JohanICT Consulting ABÖSTERSUND2028-01-24
B1076GodkändOlsson CarinIP-Only Telecommunication Networks ABUPPSALA2024-03-28
B1022GodkändPersson JimmyStadsnätsföreningenSTOCKHOLM2024-04-04
B1125GodkändRawet MartinQnetworksSTOCKHOLM2023-12-31
B1040GodkändRelander HeikkiRelander Consulting ABSTOCKHOLM2024-02-01
B1064GodkändSandberg BennyVänerEnergi ABMARIESTAD2023-12-31
B1209GodkändSanderberg GöranÅF Technology ABUPPSALA2024-09-11
B1080GodkändSjödin AndersR Isaksson Teknik ABUMEÅ2024-03-19
C33CertifieradSkogsman PärOneCo Networks ABKARLSTAD2028-05-08
B1236GodkändStomberg MarcusTidaholms Energi ABTIDAHOLM2024-10-09
B1041CertifieradStrand OlaAfry Infrastructure ABJönköping2023-12-04
B1239GodkändStrand RogerRitekUMEÅ2024-10-09
C31CertifieradSund StefanOneCo Networks ABSOLNA2028-05-02
B1248GodkändSundkvist MagnusRejlers Sverige ABBORLÄNGE2024-12-12
B1098CertifieradSundström AndreasNetwork Advisor Sweden ABHELSINGBORG2024-05-24
B1160GodkändSäbom OlofPMBP- Projektledning ABTÄBY2024-02-04
B1224GodkändSöderqvist JimmyKraftservice i Norden ABHÄRNÖSAND2025-01-27
B1225GodkändTauriainen MarcoFRONTIOPTOGUSTAVSBERG2025-08-13
B1044GodkändWallentin MagnusRala Infratech ABSKÄNNINGE2024-01-16
B1250CertifieradWesterlund MatildaInfra Action YZSUNDSVALL2024-12-12
B1179GodkändWestlund PerHedda Consulting ABKRISTINEHAMN
2024-02-01
B1210GodkändWiklund UrbanR Isaksson Teknik ABUMEÅ2023-09-19
B1252GodkändZetterlund PatrikSweco Energy ABKARLSTAD2024-12-12
B1104CertifieradÅgren StefanS3Å Konsult ABSTOCKHOLM2026-07-15
B1256CertifieradYtterell EmmaNjudung Energi Vetlanda ABVETLANDA2025-12-04
B1257CertifieradLjungberg KjellNjudung Energi Vetlanda ABVETLANDA2025-12-04
B1258CertifieradLinder RobertLBB Högtryck ( Fagersta Fiberteknik)SMEDJEBACKEN2025-12-04
B1259CertifieradWinther JoachimNjudung Energi Vetlanda ABVETLANDA2025-12-04
B1260CertifieradSchillerström MatsRejlers Sverige ABNORRKÖPING2025-12-04
B1261CertifieradShala FidanNätplanerarna Sverige ABBORLÄNGE2025-12-04
B1262CertifieradAbrahamsson JanRejlers Sverige ABNORRKÖPING2025-12-04
B1263CertifieradBohlin AnthonBohlin TelecomESKILSTUNA2025-12-04
B1264CertifieradGunnevik JimmyNjudung Energi Vetlanda ABVETLANDA2025-12-04
B1265CertifieradSvensson MichaelTranstema FNC ABMALMÖ2025-12-04
B1266CertifieradHolmlund PerRejlers Sverige ABLULEÅ2026-03-11
B1267CertifieradNilsson JonasRejlers Sverige ABVÄXJÖ2026-03-11
B1268CertifieradNordström JanRejlers Sverige ABMALMÖ2026-03-11
B1269CertifieradPettersson PontusRejlers Sverige ABMALMÖ2026-03-11
B1270CertifieradYxnacke AnnRejlers Sverige ABKARLSTAD2026-03-11
B1271CertifieradÅberg Wiberg Britt-LouiseRejlers Sverige ABLULEÅ2026-03-11
B1183CertifieradEngström AndersRejlers Sverige ABLULEÅ2026-03-11
B1072CertifieradIgnell JonasInfrakonsult Syd ABRONNEBY2026-03-11
B1272CertifieradGranath HåkanSmålands fiberteknik/Eksjö Elteam ABHULT2026-07-15
B1273CertifieradJonsson JerryTranstemaUDDEVALLA2026-07-15
B1274CertifieradSandquist PeterSwecoVÄSTERÅS2026-07-15
C40CertifieradStröm MagnusVÄXJÖ2026-07-15
B1276CertifieradBreisel JohanTeleservice Bredband Skåne ABHÖRBY2026-07-15
B1007CertifieradDahlsberg JerryÅF Infrastructure ABKARLSTAD2928-12-06
C2 CertifieradHarrysson TimR Isaksson Teknik ABUMEÅ2026-09-27
C3CertifieradLarsson MartinUtsikt Bredband ABLINKÖPING2026-09-28
C4CertifieradWikström DanielR Isaksson Teknik ABUMEÅ2026-09-29
C5CertifieradKöhn MikaelSkynet Service ABÄLANDSBRO2026-09-30
C6CertifieradHultgren JörgenTele2 Sverige ABKista2026-11-26
C7CertifieradBredstedt DanielBotkyrka Stadsnät ABTumba2026-11-26
C8CertifieradEkstrand JesperNetwork Advisor Sweden ABGöteborg2026-11-26
C9CertifieradSeverin StaffanCapass Infrasolutions ABMalmö2026-12-16
C10CertifieradStojakovic DejanBotkyrka Stadsnät ABTumba2027-02-03
C11CertifieradEriksson MagnusNetwork Advisor Sweden AB
Halmstad
2027-05-19
C12CertifieradLundgren MikaelICT Consulting AB
Västerås
2027-06-08
C13
CertifieradRenberg PerPRT I Jönköping AB
Norrahammar
2027-06-09
C14CertifieradKavallin MikaelR Isaksson Teknik AB
Umeå
2027-10-14
C15CertifieradVedin MichaelR Isaksson Teknik AB
Umeå
2027-10-14
C16CertifieradForsum JonasCitynätet i Nässjö AB
Nässjö
2027-10-14
C17CertifieradMartin RolandFlens Kommun
Flen
2027-10-24
C18CertifieradJendefors JonasRejlers Sverige ABVäxjö2027-12-01
C19CertifieradÅman LeifRejlers Sverige ABStockholm2027-12-01
C20CertifieradMattsson MarcusOptoteknik i Norr ABVännäs2027-12-01
C21CertifieradStrömstedt TomasInfra Action YZSundsvall2027-12-01
C23CertifieradMoya MichelVinnergi ABMalmö2027-12-08
C24CertifieradKronnäs TorbjörnTorbjörn Kronnäs Konsult ABLinköping2028-01-20
C26CertifieradOlofsson JanJO Olofsson ConsultingUmeå2028-03-13
C27CertifieradLindholm JakobMalmö StadsnätMalmö2028-04-28
C28Certifierad Sundberg MartinSkjutebo Kraft ABJÖNKÖPING2028-04-28
C30CertifieradMikaelsson ChristofferJBEX Networks ABSUNDSVALL2028-05-02
C32CertifieradClarmar EliasPL Skåne Group ABMALMÖ2028-05-08
C35CertifieradSiresi SirvanHässleholms StadsnätHÄSSLEHOLM2028-06-16
C36CertifieradGillberg ANtonHalmstad StadsnätHALMSTAD2028-06-16
C37CertifieradNilsson KennethVindelns Bostäder ABVINDELN2028-06-16
C38CertifieradIssa KarliKarli Issa ABNORRAHAMMAR2028-06-21
C39CertifieradSandberg EmilESI Consulting ABMALMÖ2028-06-26
C41CertifieradGranlund MikaelVinnergi ABKARLSTAD2028-08-18
C42CertifieradAgdahl AndersRejlers Sverige ABUMEÅ2028-09-15
C43CertifieradLindblad RolandLidköping Miljö och Teknik ABLIDKÖPING2028-09-21
C44CertifieradLinder MartinLidköping Miljö och Teknik ABLIDKÖPING2028-09-21
C45CertifieradDahlström LinusLidköping Miljö och Teknik ABLIDKÖPING2028-09-21
C46CertifieradWesterlund MatsLidköping Miljö och Teknik ABLIDKÖPING2028-09-21
C47CertifieradVelin DanielRejlers Sverige ABMALMÖ2028-09-21
C48CertifieradSkogsman MagnusRejlers Sverige ABKARLSTAD2028-09-21
C49CertifieradNilsson DanielR Isaksson Teknik ABUMEÅ2028-10-02
C51CertifieradBilalovic SaninHässleholms Fibernät ABHÄSSLEHOLM2028-10-20
C50CertifieradElofsson AndreasDala Fiberprojektering ABBJURSÅS2028-10-09
C52CertifieradRydberg JoacimJönköping Energi ABJÖNKÖPING2028-10-24
C53CertifieradSyrén RichardJönköping Energi ABJÖNKÖPING2028-10-24
C54CertifieradEriksson AndersVinnergi ABKARLSTAD2028-10-24
C55CertifieradBlickfalk MartinSvensk Infrastruktur ABSOLNA2028-10-27